KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 11 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 11 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit është në ndikimin e një zone të zgjeruar  me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Mesdhe e cila po mban mot të paqëndrueshëm  në vendin tonë dhe Kosovë.

E Premte 11 Janar 2019

E Premte dt 11 Janar 2019  moti do të jetë moti  fillojë të përmirësohet , vranësirat dhe rreshjet e shiut do të mbeten të pakta dhe rreshjet e borës do të humbasin intesitet. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NEme shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5  – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -4/2°
Zonat e  ulëta           1/10°C
Zonat  bregdetare    3/12°C
E Premte 11 Janar 2019
Kosova pë ditën e Premte dt 11 Janar 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje bore të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -4° në mëngjes deri në -1°C gradë Celcius në mesditë.
E Shtunë 11 Janar 2019

E Shtunë dt 12 Janar 2019  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të shoqëruar me mjegull përgjatë luginave të lumenjve. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SEme shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5  – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie në të dyja vlerat.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -10/-1°
Zonat e  ulëta           -3/9°C
Zonat  bregdetare    1/10°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com