KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 10 Maj 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 10 Maj 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore të paqëndrueshme  veriperëndimore të cilat do të  rikthejnë rreshjet e shiut  në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë gjatë ditës së Diel dhe fillimin e javës. 

E Premte 10 Maj  2019 
E Premte dt 10 maj 2019 moti do të jetë  vranësira mesatare dhe rreshje shiu në zonën perëndimore dhe Juglindore. Erdo të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SWmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   10/21°

Zonat e  ulëta 14/26°C

Zonat  bregdetare 15/26°C

 

E Premte 10 Maj  2019
Kosova pë ditën e Premte dt 10 Maj 2019 moti do të jetë me alternime  vranësirash dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 6° në mëngjes deri në 22°C gradë Celcius në mesditë.
E Shtunë 11 Maj  2019 
E Shtunë dt 11 maj 2019 moti do të jetë  me diell zonën perëndimore dhe prani të vranësirave në Jug dhe  juglindje të vendit. Erdo të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NWmshpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   7/24°

Zonat e  ulëta 9/26°C

Zonat  bregdetare 10/26°C

MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred