KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 10 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 10 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po vazhdon të ndikohet nga periferia e presionit të lartë Atmosferik (A) me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën verilindore e cila do të mbajë në vendin tonë dhe Kosovë  mot pjesërisht të qëndrueshëm.

E Premte 10 Gusht 2018
 Dita e Premte dt 10 Gusht  moti do të mbetet  me kthjellime dhe vranësira të cilat sërish  në mesditë do të marrin zhvillim duke u pasuar nga rrebeshe shiu dhe stuhi në Juglindje. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (NW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         17/34C  
Zonat e  ulëta           22/37°C
Zonat  bregdetare    23/35°C
E Premte 10 Gusht  2018
Kosova per  ditën e Premte  dt 10 Gusht  moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat e mesditës parashikohen të shënojnë vlera nga 30°C  deri në 32°C .
E Shtunë 11 Gusht 2018
Dita e Shtunë dt 11 Gusht  moti do të mbetet  me diell dhe kalime vranësirash në mesditë në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (NW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         17/32C  
Zonat e  ulëta           23/35°C
Zonat  bregdetare    23/34°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred