KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Hënë 09 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 09 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  të ngrohta relativisht të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot me alternime vranësirash dhe rreshje të pakta shiu. 

E Hënë 09 dt Prill 2018 

E Hënë 09 dt Prill moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonën Perëndimore ku do të jenë të pranishme rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me  shpejtësi  8-15 m/sek në bregdetin Jon Valëzimi do të jetë forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,25 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         7/24°C 

Zonat e ulëta           12/25°C

Zonat bregdetare    12/24°C

E Hënë dt 09 Prill 2018 

Kosova per ditën e Hënë dt 09 Prill do të jetë me alternime kthjellimesh vranësira  të pakat deri mesatare d. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë 6°C në mëngjes deri në 21°C në mesditë.

E Martë 10 dt Prill 2018 

E Martë 10 dt Prill moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare . Era do të jetë e lehtë me drejtim  Perëndim (W) me  shpejtësi  8 m/sek në bregdetinValëzimi do të jetë forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,25 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          5/21°C 

Zonat e ulëta           11/23°C

Zonat bregdetare    11/22°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

(Visited 33 times, 1 visits today)