KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 08 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 08 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga aktiviteti i masave ajrore me origjinë Kontientale  të cilat do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Premte 08 Shkurt 2019

E Premte dt 08 Shkurt 2019  moti do të jetë me kthjellime në zonën Perëndimore dhe vranësira mesatare me prani të mjegullës në Verilindje dhe Juglindje. Era do të jetë me drejtim Perëndim (Wmshpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 4 me  lartësi  vale 0,5 – 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat  me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -3/6°
Zonat e  ulëta          1/15°C
Zonat  bregdetare   6/15°C
E Premte 08 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Premte dt 08 Shkurt 2019 moti do të jetë mekthjellime dhe mjegull. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -2° në mëngjes deri në  6°C gradë Celcius në mesditë.

E Shtunë 09 Shkurt 2019

E Shtunë dt 09 Shkurt 2019  moti do të mbetet  me diell dhe vranësira të pakta dhe mjegull përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 – 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat pa ndryshime .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -3/7°
Zonat e  ulëta          1/15°C
Zonat  bregdetare   6/16°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred