KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 04 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 04 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga një qëndër ciklonike e pozicionuar në detin Mesdhe e cila do të  kushtëzojë në  vendin tonë dhe Kosovë  mot me rreshje shiu dhe rënie të temperaturave.

E Premte 04 Maj 2018 

E Premte 04  do të jetë  mbetet i paqëndrueshëm me alternime vranësirash dhe rreshje shiu në zonat e ulëta dhe zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 4 me lartësi vale 1,2 deri në 2,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         13/26C 

Zonat e ulëta           16/27°C

Zonat bregdetare    15/25°C

E Premte dt 04 Maj 2018 

Kosova per ditën e Premte dt 04 Maj do të jetë me alternime vranësira dhe rreshje shiu .Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 12°C në mëngjes deri në deri në 26°C në mesditë.

E Shtunë 05 Maj 2018 

E Shtunë 05 Maj  moti do të jetë  jetë  paqëndrueshëm me  vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në të gjtihë vendin. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 3 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         12/23C 

Zonat e ulëta           16/23°C

Zonat bregdetare    17/24°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred