KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 04 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë
Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

E Premte 04 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Europa është në aktivitetin e masave ajrore me origjinë polare e cila po kushtëzon në vendin tonë dhe Kosovë rreshje bore dhe rënie të menjëhershme të temperaturave.

E Premte 04 Janar 2019

Dita e Premte dt 04 Janar 2019  moti do të jetë me  vranësira mesatare deri të dendura  në zonat malore  ku në juglindje pjesërisht jug do të ketë rreshje bore . Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 2,5 në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të  vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -7/-3°
Zonat e  ulëta           -2/5°C
Zonat  bregdetare    -0/7°C
E Premte 04 Janar 2019
Kosova pë ditën e Premte dt 04 Janar 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje bore intesive. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -6° në mëngjes deri në -4°C gradë Celcius në mesditë.
E Shtunë 05 Janar 2019

Dita e Shtunë dt 05 Janar 2019 , moti do të jetë me kthjellime në zonë perëndimore dhe vranësira mesatare në zonat malore . Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE) Veriperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4 me  lartësi  vale 1,5 në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të  vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -12/-3°
Zonat e  ulëta           -5/5°C
Zonat  bregdetare    -1/3°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com