KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 03 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 03 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot me rreshje shiu .

E Premte 04 Gusht 2018 

Dita e Premte dt 03 Gusht  i moti do të jetë me  vranësira mesatare deri dendura të shoqëruara me rreshje shiu në të gjithë vendin të shoqëruara me rrebeshe dhe stuhi të izoluara.  Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore          17/26°C  
Zonat e  ulëta           23/35°C
Zonat  bregdetare    24/33°C
E Premte 03 Gusht  2018
Kosova per  ditën e Enjte  dt 02 Gusht  moti do të jetë me  vranësira mesatare dhe rreshje shiu. Temperaturat e mesditës parashikohen të shënojnë vlera nga 23°C  deri në 26°C .
E Shtunë 04 Gusht 2018 

Dita e Shtunë dt 04 Gusht moti do të  jetë  me diell në Ultësirën perëndimore  vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore . Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         20/29C  
Zonat e  ulëta           23/36°C
Zonat  bregdetare    24/35°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred