KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 02 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 02 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  të ngrohta me origjinë Mesdhetare  të cilat do të sjellin rritje të temperaturave në vendin tonë dhe Kosovë.

E Premte 02 Nëntor 2018
Dita e Premte dt 02 Nëntor moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe  vranësira  mesatare deri të dendura. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         13/22°C 
Zonat e  ulëta          16/30°C
Zonat  bregdetare   19/28°C
E Premte 02 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Premte 02 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 22°C deri në 25°C.
E Shtunë 03 Nëntor 2018
Dita e Shtunë dt 03 Nëntor moti do të jetë me kthjellimesh  dhe  vranësira mesatare. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         14/24°C 
Zonat e  ulëta          16/29°C
Zonat  bregdetare   19/31°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com