KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 01 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 01 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila do të ndikojë mot relativisht  të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Premte  01 Shkurt 2019

E Premte dt 01 Shkurt 2019  moti do të jetë me alternime  kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura  të pasuara nga rreshje të pakta shiu në zonën Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë  jetë i lartë  deri në 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/8°
Zonat e  ulëta          4/16°C
Zonat  bregdetare   8/16°C
E Premte  01 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Premte dt 01 Shkurt 2019 moti do të jetë me vranësira rreshje shiu të pakta . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -3° në mëngjes deri në 7°C gradë Celcius në mesditë.

E Shtunë  02 Shkurt 2019

E Shtunë dt 02 Shkurt 2019  moti do të jetë me alternime  kthjellimesh dhe vranësira mesatare. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         5/14°
Zonat e  ulëta          10/20°C
Zonat  bregdetare   11/20°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred