KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Mërkurë 31 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 31 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore në  Europën verilindore e cila do të ifluencojë mot të qëndrueshëm  në vendin tonë dhe Kosovë.

E Mërkurë 31 Tetor 2018
Dita e Mërkurë dt 31 Tetor moti do te jetë me kthjellime , vranësira të shoqëruar me mjegull në Verilindje dhe Juglindje . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  8 -12 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4 me lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         12/22°C 
Zonat e  ulëta          11/27°C
Zonat  bregdetare   15/27°C
E Mërkurë 31 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Mërkurë dt 31 Tetor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 19°C deri në 21°C.
E Enjte 01 Nëntor 2018
Dita e Enjte dt 01 Nëntor moti do të jetëi vranët dhe kthjelliem të pakta. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  10 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në të dyja vlerat.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         13/23°C 
Zonat e  ulëta          15/29°C
Zonat  bregdetare   19/29°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com