KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Mërkurë 12 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 12 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani verilindior është në aktivitetin e rrymave ajrore  të ftohta veriore të cilat do të sjellin  rënie të temperatura në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Mërkurë 12 Dhjetor 2018

E Mërkurë dt 12 Dhjetor 2018  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të përqëndruara në Jug ku do të ketë rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -6/5°C 
Zonat e  ulëta           -4/11°C
Zonat  bregdetare    3/12°C
E Mërkurë 12 Dhjetor 2018
Kosova pë ditën e Mërkurë dt 12 Dhjetor 2018 moti do të jetë  me vranësira mesatare dhe kthjellime. Temperaturat maksimale do të regjistrojnë vlera nga 2°C  deri ne 3°C  gradë Celcius.
E Enjte 13 Dhjetor 2018

E Enjte dt 13 Dhjetor 2018  moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dednrua të shoqëruara me rreshje  shiu në zonën Perëndimore dhe rreshje bore në Verilindje dhe Juglindje në lartësitë 600-700 metra mbi nivelin e detit. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -7/5°C 
Zonat e  ulëta           -2/11°C
Zonat  bregdetare   3/13°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com