KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Mërkurë 11 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 11 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të jetë në ndikimin e Anticikonit të Azoreve i cili do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot me temperatura të larta.

E Mërkurë 11 dt Prill 2018 

E Mërkurë 11 dt Prill moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të  mesatare deri të dendura në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me  shpejtësi  8 m/sek në bregdetin Jon Valëzimi do të jetë forcës 3 me lartësi vale 0,25 deri në 1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          9/24°C 

Zonat e ulëta           12/25°C

Zonat bregdetare    12/25°C

E Mërkurë dt 11 Prill2018 

Kosova per ditën e Mërkurë dt 11 Prill do të jetë me kthjellime dhe vranësira deri në mesatare. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 10°C në mëngjes deri në deri në 21°C në mesditë.

E Enjte 12 dt Prill 2018 

E Enjte 12 dt Prill  moti do të vazhdojë te jetë me kthjellime dhe vranësira të  pakta. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me  shpejtësi  10-15 m/sek në bregdetin JonValëzimi do të jetë forcës 3 -4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të ndjeshme në mesditë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          10/27°C 

Zonat e ulëta           12/28°C

Zonat bregdetare    13/28°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred