KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Mërkurë 09 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 09 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit është në ndikimin e  masave ajrore të paqëndrueshme të ftohta , të cilat do të ifluencojnë në territorin e  Shqipërisë  rreshje bore intesive

E Mërkurë 09 Janar 2019

E Mërkurë dt 09 Janar 2019  moti do të jetë me  vranësira të dendura me rreshje shiu në zonën perëndimore dhe rreshje bore  në zonat malore deri në lartësitë 400-500 metër në nivelin e detit. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SEme shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5  – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rritje në të dyja vlerat.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -7/2°
Zonat e  ulëta           -4/10°C
Zonat  bregdetare    1/12°C
E Mërkurë 09 Janar 2019
Kosova pë ditën e Mërkurë dt 09 Janar 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje bore. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -7° në mëngjes deri në -3°C gradë Celcius në mesditë.
E Enjte 10 Janar 2019

E Enjte dt 10 Janar 2019  moti do të jetë moti do të mbetet me vranësira mesaatre dhe rreshje shiu në zonën perëndimore, ndërsa  në zonat maloredo të ketë rreshej bore. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SEme shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5  – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -3/3°
Zonat e  ulëta           3/10°C
Zonat  bregdetare    7/12°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com