KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Mërkurë 07 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 07 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  do të  ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme  të cilat do të kushtëzojnë mot të paqëndrueshëm në vendin tonë .

E  Mërkurë 07 Nëntor 2018
E Mërkurë dt 07 Nëntor  moti do të jetë  me kthjelliem dhe vranësira nështim mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga rreshje shiu të  përgjatë Ultësirës perëndimore Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4  lartësi  vale 0,5 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          4/17°C 
Zonat e  ulëta          4/22°C
Zonat  bregdetare   11/23°C
E Mërkurë 07 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Mërkurë 07 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 17°C deri në 19°C.
E  Enjte 08 Nëntor 2018
E Enjte dt 08 Nëntor  moti do të jetë  mbetet me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në Jug dhe  Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  10 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie në mesditë.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          6/16°C 
Zonat e  ulëta          10/21°C
Zonat  bregdetare   13/20°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com