KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Mërkurë 04 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Enjte 29 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Mërkurë 04 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të jetë i mbrojtur nga zonë me presion te lartë atmosferik  i cili do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  mot me diell dhe temperatura të larta.

E Mërkurë 04 dt Prill 2018 

E Mërkurë 04 dt Prill moti do të jetë  mbetet me kthjellime dhe kalime vranësirash të pakta deri në mesatare. Era do të jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me  shpejtësi 8-15 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 3 me lartësi vale 0,25 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          5/23°C 

Zonat e ulëta           10/24°C

Zonat bregdetare    11/23°C

E Mërkurë dt 04 Prill 2018 

Kosova per ditën e Mërkurë dt 04 Prill do të jetë me kthjellime dhe kalime vranësirash. Temperaturat në ekstremet e tyre  do të regjistrojnë vlera 5°C në mëngjes deri në deri në 20°C në mesditë.

E Enjte 05 dt Prill 2018 

E Enjte 05 dt Prill moti do të dominojë mot kryesisht i vranët ku në Veriperëndim nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me  shpejtësi  maksiamle 8 deri në 15 m/sek në bregdetin JonValëzimi do të jetë forcës 3 me lartësi vale 0,25 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë me rënie të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          7/20°C 

Zonat e ulëta           12/21°C

Zonat bregdetare    13/20°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

(Visited 42 times, 1 visits today)