KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 30 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 30 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Qëndra me presion të ulët (U) atmosferik e pozicionuar në Ballkanin Veriperëndimor do të ifluencojë  rreshje shiu dhe stuhi  në vendin tonë dhe Kosovë.

E Martë 30 Tetor 2018
Dita e Martë dt 30 Tetor vendi ynë në msditë do të përfshihet  nga kalimi i një fronti të ftohtë i cili do të shkaktojë rreshje shiu dhe stuhi në Ultësirën Perëndimore Era do të jetë e vrullshme me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  10 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 6  lartësi  vale 2,0 deri në 2,5 metër  në det  të hapur.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         11/21°C 
Zonat e  ulëta          17/26°C
Zonat  bregdetare   19/27°C
E Martë 30 Tetor 2018
Kosova per  ditën e Martë dt 30 Tetor moti do të jetë me  vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu të pakta. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 19°C deri në 23°C.
E Mërkurë 31 Tetor 2018
Dita e Mërkurë dt 31 Tetor moti do te jetëme kthjelliemesh dhe  vranësira ku nuk do tëmungojnë rreshje tëpakat shiu në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  10 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         12/22°C 
Zonat e  ulëta          17/27°C
Zonat  bregdetare   19/27°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com