KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 24 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 24 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Europa Juglindore tashmë është përfshirë nga vala e parakohshme e të nxehtit e cila po influencon në vendin tonë dhe Kosovë  temperatura të larta mbi normën e caktur.

E Martë 24 dt Prill 2018 

Dita e Martë dt 24 Prill  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në orët e mesditës në relievet malorë.  Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,2 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të mëtejshme.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         8/29°C 

Zonat e ulëta           13/28°C

Zonat bregdetare    13/27°C

E Martë dt 24 Prill 2018 

Edhe Kosova per ditën e Martë dt 24 Prill do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta.Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 10°C në mëngjes deri në deri në 26°C në mesditë.

E Mërkurë 25 dt Prill 2018 

Dita e Mërkurë dt 25 Prill  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira deri në mesatare në Ultësirën Perëndimore ku nuk do të mungojë dhe mjegulla si pasojë e lagështirës në ajër. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,2 deri në 0,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         7/28°C 

Zonat e ulëta           13/28°C

Zonat bregdetare    13/27°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred