KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 23 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 23 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër në  detin Tirren e të cila do të japë impakt në territorin e Shqipërisë dhe Kosove duke ndryshuar kushtet atmosferike. 

E Martë 23 Prill 2019

Dita e Martë dt 23 Prill 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura  dhe rreshje të pakta shiu në pjesën e parë të ditës , në pjesën e dytë të ditës do të dominohet nga kthjellimet. Erdo të  jetë  me drejtim  Jugperëndim  (SWmshpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5-6 me larësi vale 1,5–3,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/22°

Zonat e  ulëta   14/26°C

Zonat  bregdetare 15/23°C
E Martë 22 Prill  2019
Kosova pë ditën e Martë dt 22 Prill 2019 moti do të jetë me  diell dhe vranësira dhe rreshje të pakta shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga  6° në mëngjes deri në 19°C gradë Celcius në mesditë.
E Mërkurë 24 Prill 2019

Dita e Mëkurë dt 24 Prill 2019 moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta deri mesatare. Erdo të  jetë  me drejtim  Jugperëndim  (SWmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/23°

Zonat e  ulëta   12/28°C

Zonat  bregdetare 13/26°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred