KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 16 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 16 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit po vazhdon të jetë në aktivitetin e masave ajrore të qëndrueshme me origjinë Kontinentale  të cilat po mbajnë mot të kthjellët në vendin tonë dhe Kosovë.

E Martë 16 Tetor 2018

E Martë dt 16 Tetor  moti do të vijojë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira  të pakta në Jug të vendit. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat pa ndryshime.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         8/21°C 
Zonat e  ulëta          8/28°C
Zonat  bregdetare   16/28°C
E Martë 16 Tetor 2018
Kosova per  ditën e Martë dt 16 Tetor moti do të jetë me diell  me prani të mjegullës, dhe  kalime të pakta vranësirash përreth relieveve malorë. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 21°C deri në 23°C.
E Mërkurë 17 Tetor 2018

E Mërkurë dt 17 Tetor  moti do të vijojë  me kthjellime dhe vranësira  të pakta  deri mesatare në Ultvsirën perëndimore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat  me rritje të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         7/24°C 
Zonat e  ulëta          8/29°C
Zonat  bregdetare   16/28°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com