KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 13 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 13 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

 Kontinenti i vjetër Europian po ndikohet nga aktiviteti i presionit të lartë atmosferik i pozicionuar në verilindje të tij cili po mban mot të kthjellët në vendin tonë dhe Kosovë.

E  Martë 13 Nëntor 2018
Dita e Martë dt 13 Nëntor moti do të mbetet i qëndrueshëm prani të mjegullës në orët e para të ditës përgjatë luginave të lumenj dhe shtim gradual të vranësirave në zonën Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  6 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          1/17°C 
Zonat e  ulëta          2/22°C
Zonat  bregdetare   8/22°C
E Martë 13 Nëntor 2018
Kosova pë ditën e Martë 13 Nëntor moti do të jetë me kthjellime  dhe prani të mjegullës. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 14°C deri në 16°C  vlera më e lartë.
E  Mërkurë 14 Nëntor 2018
Dita e Mërkurë dt 14 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave deri në mesatare  në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  6 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnëme rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          0/16°C 
Zonat e  ulëta          2/21°C
Zonat  bregdetare   8/19°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred