KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 12 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 12 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  qarkullimi i masave ajrore të ftohta verilindore të cilat do të sjellin rënie të temperaturave në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Martë 12 Shkurt 2019

E Martë dt 12 Shkurt 2019   moti do të jete me alternime kthjellimesh dhe vrannësira dhe rreshje shiu  në zonën Veriperëndimore , ndërsa në zonat malore  do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi  maksimale deri  në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -2/6°
Zonat e  ulëta          2/12°C
Zonat  bregdetare   4/13°C
E Martë 12 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Martë dt 12 Shkurt 2019 moti do të jetë me  vranësira dhe rreshje bore. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -1° në mëngjes deri në  4°C gradë Celcius në mesditë.

E Mërkurë 13 Shkurt 2019

E Mërkurë dt 13 Shkurt 2019  moti do të jete me  alternime kthjellime dhe vrannësira  në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi  maksimale deri  në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -8/1°
Zonat e  ulëta          -2/10°C
Zonat  bregdetare   2/10°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred