KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 11 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 11 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani po ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore të ftohta veriore të cilat do të sjellin  rënie të temperatura në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Martë 11 Dhjetor 2018

E Martë dt 11 Dhjetor 2018  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -2/3°C 
Zonat e  ulëta           -1/12°C
Zonat  bregdetare    4/13°C
E Martë 11 Dhjetor 2018
Kosova pë ditën e Martë 11 Dhjetor 2018 moti do të jetë  me vranësira mesatare dhe kthjellime të pakta.Temperaturat maksimale do të regjistrojnë vlera nga 2°C  deri ne 3°C  gradë Celcius.
E Mërkurë 12 Dhjetor 2018

E Mërkurë dt 12 Dhjetor 2018  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të përqëndruara në Jug ku do të ketë rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -7/5°C 
Zonat e  ulëta           -2/11°C
Zonat  bregdetare   3/13°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com