KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 09 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 09 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit vazhdon të ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik  e cila do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot me rreshje shiu.

E Martë 09 Prill 2019

E Martë dt 09 Prill 2019 moti do të mbetet i paqëndrueshëm me rreshje shiu intensive me stuhi dhe shkarkesa elektrike në zonën Jugperëndimore. Erdo të jetë  me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapurTemperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore    6/13°
Zonat e  ulëta      8/16°C
Zonat  bregdetare 10/16°C
E Martë 09 Prill  2019

Kosova pë ditën e Martë dt 09 Prill 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 5° në mëngjes deri në 13°C gradë Celcius në mesditë.

E Mërkruë 10 Prill 2019

E Mërkurë dt 10 Prill 2019 moti do të jetë me rreshje shiu intensive në zonën perëndimore me stuhi dhe rrebeshe shiu në zonën Jugperëndimore. Në pjesën e dytë të ditës rreshjet do të humbasin intesitet. Erdo të jetë  me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapurTemperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore      6/14°
Zonat e  ulëta      8/18°C
Zonat  bregdetare 10/19°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred