KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 07 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 07 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  do të përfshihet nga aktiviteti i masave ajrore   nxehta  me origjinë nga veriu i kontinentit Afrikan të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  temperatura të larta.

E Martë 07 Gusht 2018
Dita e Martë dt 07 Gusht moti do të jetë  me diell dhe vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore dhe bregdetin e Jugut . Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         16/33C  
Zonat e  ulëta           23/36°C
Zonat  bregdetare    23/36°C
E Martë 07 Gusht  2018
Kosova per  ditën e Martë  dt 07 Gusht  moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat e mesditës parashikohen të shënojnë vlera nga 27°C  deri në 29°C .
E Mërkurë 08 Gusht 2018
Dita e Mërkurë dt 08 Gusht moti do të i nxhetë me diell dhe vranësira të pakta Juglindje . Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rrijte.
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         16/34C  
Zonat e  ulëta           22/37°C
Zonat  bregdetare    23/36°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred