KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 06 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 06 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet qarkullimi i masave ajrore me origjinë Kontinentale të cilat po ifluencojnë mot të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë.

E  Martë 06 Nëntor 2018
E Martë dt 06 Nëntor  moti do të jetë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         5/18°C 
Zonat e  ulëta          5/24°C
Zonat  bregdetare   11/24°C
E Martë 05 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Martë 05 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 16°C deri në 18°C.
E  Mërkurë 07 Nëntor 2018
E Mërkurë dt 07 Nëntor  moti do të jetë  me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga rreshje shiu të pakta përgjatë Ultësirës perëndimore Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  78-12 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4  lartësi  vale 0,5 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          6/17°C 
Zonat e  ulëta          10/23°C
Zonat  bregdetare   13/23°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com