KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 05 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 05 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në  detin Jon e cila do të ifluencojë mot relativsht të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Martë 05 Shkurt 2019

E Martë  dt 05 Shkurt 2019  moti do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime të pakta. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         1/10°
Zonat e  ulëta          7/20°C
Zonat  bregdetare   10/19°C
E Martë 05 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Martë dt 05 Shkurt 2019 moti do të jetë me vranësira dhe kthjellime. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 1° në mëngjes deri në  6°C gradë Celcius në mesditë.

E Mërkurë 06 Shkurt 2019

E Mërkurë dt 06 Shkurt 2019  moti do të jetë me vranësira dhe rreshje të pakta shiu . Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         2/13°
Zonat e  ulëta          6/15°C
Zonat  bregdetare   8/15°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred