KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 04 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 04 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik (U) me qëndër të pozicionuar  në detin Egje  të cilat do të ifluencojnë mot  relativisht  të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Martë 04 Shtator 2018

Dita e Martë dt 04 Shtator moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të pakta të shiut në veriperëndimEra do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 -10 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat kanë pësuar  rënie në mëngjes .

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         13/28°C 
Zonat e  ulëta           13/30°C
Zonat  bregdetare   17/30°C
E Martë 04 Shtator 2018
Kosova per  ditën e Hënë dt 03 Shtator moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta . Temperaturat në  mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 24° deri në 27°C .
E Mërkurë 05 Shtator 2018

Dita e Mërkurë dt 05 Shtator moti do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku sërish nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të pakta të shiut në mesditëEra do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 -15 m/sek në bregdet Jon. Valëzimi dtë  jetë forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         14/28°C 
Zonat e  ulëta           16/30°C
Zonat  bregdetare   19/30°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred