KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Martë 01 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Premte 15 Dhjetor 2017, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Martë 01 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga masa ajrore relativisht të  qëndrueshme  të cilat po kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  mot me temperatura të larta.

E Martë 01 Maj 2018 

E Martë 01 Maj moti do të jetë  me kthjellime dhe  vranësira të cilat në zonat malore  do të shoqërohen me  rreshje shiu të izoluara në mesditë . Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,2 deri në 0,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         11/28°C 

Zonat e ulëta           16/30°C

Zonat bregdetare    16/29°C

E Martë dt 01 Maj 2018 

Kosova per ditën e Martë dt 01 Prill do të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat do të pasohen nga rreshje të pakta shiu të izoluara. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 12°C në mëngjes deri në deri në 25°C në mesditë.

E Mërkurë 02 Maj 2018 

E Mërkurë 02 Maj moti do të jetë  me kthjellime dhe  vranësira të pakta deri në mesatare në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,2 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperatruat do të jenë me rritje. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         11/29C 

Zonat e ulëta           16/32°C

Zonat bregdetare    16/30°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred