KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Hënë 21 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 21 Maj 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet  masa ajrore relativisht të paqëndrueshme në shtresat e larta  të atmosferës të cilat do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të alternuar me kthjellime dhe rreshje shiu.

E Hënë 21 Maj 2018 

E Hënë 21 Maj  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të shoqërohen me rreshje shiu në formën e rrebesheve në mesditë dhe në mbrëmje. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  8m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,2  deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         12/25°C 

Zonat e ulëta           16/30°C

Zonat bregdetare    17/29°C

E Hënë 21 Maj 2018

Kosova per ditën e Hënë dt 21 Maj do të jetë me diell dhe vranësira dhe të shoqëruara me rreshje shiu. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 13°C në mëngjes deri në deri në 19°C në mesditë.

E Martë 22 Maj 2018 

E Martë 22 Maj  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në pjesën e parë të ditës, pasdite vranësirat do të marrin impuls duke u  shoqërouar  me rreshje shiu në formën e rrebesheve dhe shkarkesave elektrike. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,2  deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         12/27C 

Zonat e ulëta           16/29°C

Zonat bregdetare    17/29°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com