KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Hënë 15 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 15 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Europa verilindore po vazhdon të jetë në aktivitetin e qëndrës me presion të lartë atmosferik (A)  e cila po mban mot të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë.

E Hënë 15 Tetor 2018

Fillimi i javës dt 15 Tetor  moti do të vijojë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira deri mesatare përgjatë adriatikut. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         7/21°C 
Zonat e  ulëta          10/29°C
Zonat  bregdetare   16/28°C

E Hënë 16 Tetor 2018

Kosova per  ditën e Hënë dt 16 Tetor moti do të jetë me diell  dhe  vranësira deri mesatare. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 20°C deri në 23°C.
E Martë 16 Tetor 2018

E Martë dt 16 Tetor  moti do të vijojë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira  të pakta. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         8/21°C 
Zonat e  ulëta          10/28°C
Zonat  bregdetare   16/28°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com