KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Hënë 11 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 11 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin rreshje shiu në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Hënë 11 Shkurt 2019

E Hënë dt 11 Shkurt 2019   moti do të jete me rreshje shiu dhe stuhi në zonën Veriperëndimore , në zonat malore në pjesën e dytë të ditës do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi  maksimale deri  në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         2/11
Zonat e  ulëta          8/17°C
Zonat  bregdetare   10/18°C
E Hënë 11 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Hënë dt 11 Shkurt 2019 moti do të jetë me  vranësira dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 3° në mëngjes deri në  10°C gradë Celcius në mesditë.

E Martë 12 Shkurt 2019

E Martë dt 12 Shkurt 2019   moti do të jete me  alternime kthjellimesh dhe vrannësira  në zonën Veriperëndimore , ndërsa në zonat malore  do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi  maksimale deri  në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -2/6°
Zonat e  ulëta          2/12°C
Zonat  bregdetare   4/13°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred