KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Hënë 05 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 05 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë presion të lartë amtosferik  me qëndër kryesore të poziconuar në Europën Verilindore e cila po ifluencon mot të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë.

E Hënë 05 Nëntor 2018
Fillimi i javës dt 05 Nëntor  moti do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra me vranësira mesatare deri të dendura në zonën Perëndimore dhe kthjellime në zonën lindore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie graduale.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         7/18°C 
Zonat e  ulëta          9/25°C
Zonat  bregdetare   11/25°C
E Hënë 05 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Hënë 05 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 17°C deri në 19°C.
E  Martë 06 Nëntor 2018
E Martë dt 06 Nëntor  moti do të jetë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         5/17°C 
Zonat e  ulëta          7/24°C
Zonat  bregdetare   12/24°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com