KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Hënë 04 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 04 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në  detin Jon e cila do të ifluencojë mot relativsht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Hënë 04 Shkurt 2019

Fillimi i javës  dt 04 Shkurt 2019  moti do të jetë me vranësira dhe  rreshje të pakta shiu në pjesën e parë të ditës. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         6/14°
Zonat e  ulëta          11/19°C
Zonat  bregdetare   12/19°C
E Hënë 04 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Hënë dt 04 Shkurt 2019 moti do të jetë me vranësira dhe kthjellime. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 2° në mëngjes deri në  11°C gradë Celcius në mesditë.

E Martë 05 Shkurt 2019

E Martë  dt 05 Shkurt 2019  moti do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime të pakta. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         4/15°
Zonat e  ulëta          10/20°C
Zonat  bregdetare   10/19°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred