KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Hënë 03 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 03 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë veriore të cilat do të ifluencojnë mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Hënë 03 Shtator 2018

Dita e Hënë dt 03 Shtator moti do të jetë me vranësira mesatare  të shoqëruara me rreshje shiu  kryesisht në  zonën Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  7 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         14/29°C 
Zonat e  ulëta           15/31°C
Zonat  bregdetare    20/30°C
E Hënë 03 Shtator 2018
Kosova per  ditën e Hënë dt 03 Shtator moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare dhe rreshje shiu të pakta. Temperaturat në  mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 25° deri në 27°C .
E Martë 04 Shtator 2018

Dita e Martë dt 04 Shtator moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të pakta të shiut. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 -10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         14/28°C 
Zonat e  ulëta           16/30°C
Zonat  bregdetare   19/30°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred