KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Hënë 03 Qershor 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 03 Qershor 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit  po ndikohet nga një qëndër me presion të ulët atmosferik e cila do të ifluencojë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot me rreshje shiu dhe temperatura të ulëta.

E Hënë 03 Qershor  2019
Fillimi i javës dt 03 Qershor 2019 vendi ynë do të jetë ë aktivitetin i një sistemi frontal i cili do të sjellë rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën perëndimroe në orët e para të mëngjesit deri në mesditëErdo të  jetë me drejtim  Juglindje (SEmshpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   9/17°

Zonat e  ulëta  10/20°C

Zonat  bregdetare 14/19°C

E Hënë 03 Qershor  2019

Kosova pë ditën e Hënë dt 03 Qershor 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu intesive . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 13° në mëngjes deri në 18°C gradë Celcius në mesditë.
E Martë 04 Qershor  2019
E Martë dt 04 Qershor 2019 vendi  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira  të pasuara nga rreshje shiu të herpasherëshmeErdo të  jetë me drejtim  Perëndime (Wmshpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   12/20°

Zonat e  ulëta  16/25°C

Zonat  bregdetare 16/24°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred