KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 29 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 29 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit  po ndikohet nga zonë me presion të  lartë atmosferik e cila do të sjellë përmirësim të kushteve të motit në vendin tonë dhe Kosovë.

E Enjte 29 Nëntor 2018
Dita e Enjte dt 29 Nëntor 2018  moti do të vijojë i qëndrueshëm  me  diell dhe vranësira mesatare  ku në Juglindje do të ketë rreshje të pakta bore në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -1/5°C 
Zonat e  ulëta           7/15°C
Zonat  bregdetare    8/16°C
E  Enjte 29 Nëntor 2018

Kosova pë ditën e Enjte 29 Nëntor moti do të jetë  me kthjellime me vranësira mesatare . Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 1°C deri në 5°C  vlera më e lartë.

E Premte 30 Nëntor 2018
Dita Premte dt 30 Nëntor 2018  moti do të vijojë i qëndrueshëm  me diell por me rënie të menjëhershme të temperaturave. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -6/5°C 
Zonat e  ulëta           0/15°C
Zonat  bregdetare    2/15°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred