KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 23 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 23 Gusht 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  po ifluencohet nga periferia me presion të lartë (A) atmosferik me qëndër kryesore  të pozicionuar në  Europën Verilindore e cila do të kushtëzojë  në vendin tonë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm.

E Enjte 23 Gusht 2018

E Enjte dt 23 Gusht moti  do të jetë me diell  përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira të pakta deri mesatare  në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         14/32°C 
Zonat e  ulëta           18/36°C
Zonat  bregdetare    21/34°C
E Enjte 23 Gusht 2018
Kosova per  ditën e Enjte dt 23 Gusht  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira  të pakta . Temperaturat e mesditës parashikohen të shënojnë vlera nga 29°C  deri në 30°C .
E Premte 24 Gusht 2018

E Premte dt 24 Gusht moti  do të mbetet me diell  përgjatë vijës bregdetare dhe vranësira të pakta deri mesatare  në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë forcës  2 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me tendencë në rënie.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         14/30°C 
Zonat e  ulëta           18/34°C
Zonat  bregdetare    20/33°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred