KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 13 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 13 Shtator 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Kontinenti Europian  po ndikohet nga anticikloni Afrikan  i cili  po garanton temperatura të larta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Enjte 13 Shtator 2018
E Enjte  dt 13 Shtator  vendi ynë do të mbetet me  kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 -10 m/sek me intesitet më të lartë në bregdet. Valëzimi dtë  jetëforcës  3  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  jenë kostante.
Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         12/28°C 
Zonat e  ulëta           9/32°C
Zonat  bregdetare   17/31°C
E Enjte 13 Shtator 2018
Kosova per  ditën e Enjte dt 13 Shtator moti do të jetë me khjellime dhe vranësira  të  pakta. Temperaturat në  mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 21°C deri në 25 °C.
E Premte 14 Shtator 2018
E Premte dt 14 Shtator  moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare  në zonën e Ultësirës Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetëforcës  2  lartësi  vale 0,3  deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         10/27°C 
Zonat e  ulëta           11/31°C
Zonat  bregdetare   17/30°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com