KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 13 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 13 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga aktiviteti i shtjellave Atlantike të cilat do të sjellin  rreshje shiu dhe bore në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Enjte 13 Dhjetor 2018

E Enjte dt 13 Dhjetor 2018  moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendrua të shoqëruara me rreshje  shiu në zonën Perëndimore dhe rreshje bore në Verilindje dhe Juglindje deri në lartësitë 600-700 metra mbi nivelin e detit. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje graduale .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -5/5°C 
Zonat e  ulëta           -2/11°C
Zonat  bregdetare   3/13°C
E Enjte 13 Dhjetor 2018
Kosova pë ditën e Enjte dt 13 Dhjetor 2018 moti do të jetë  me vranësira mesatare dhe kthjellime të pakta. Temperaturat maksimale do të regjistrojnë vlera nga 2°C  deri ne 4°C  gradë Celcius.
E Premte 14 Dhjetor 2018

E Premte dt 14 Dhjetor 2018  moti do të jetë me vranësira mesatare  të shoqëruara me rreshje  shiu rreshje dhe bore në Veri dhe Verilindje . Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) Juglindje (SE)  me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -2/8°C 
Zonat e  ulëta           5/18°C
Zonat  bregdetare   9/19°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com