KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 12 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 12 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të ndikohet nga afrimi i mëtejshëm i masave ajrore të nxehta me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit Afrikan të cilat  do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë  rritje të temperaturave.

E Enjte 12 dt Prill 2018 

E Enjte 12 dt Prill  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të  pakta. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me  shpejtësi  10-15 m/sek në bregdetin JonValëzimi do të jetë forcës 3 -4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të ndjeshme në mesditë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          7/27°C 

Zonat e ulëta           12/29°C

Zonat bregdetare    11/28°C

E Enjte dt 12Prill2018 

Kosova per ditën e Enjte dt 12 Prill do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta . Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 8°C në mëngjes deri në deri në 23°C në mesditë.

E Premte 13 dt Prill 2018 

E Premte 13 dt Prill  moti do të vazhdojë te jetë me kthjellime dhe vranësira të  pakta në Jug të vendit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me  shpejtësi  8m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,25 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          7/25°C 

Zonat e ulëta           12/27°C

Zonat bregdetare    13/26°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

(Visited 45 times, 2 visits today)