KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 13 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 13 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani do të vazhdojë të ndikohet nga masa ajrore të nxehta me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit Afrikan të cilat  do të  kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë mot me diell dhe temperatura të larta.

E Premte 13 dt Prill 2018 

E Premte 13 dt Prill  moti do të vazhdojë te jetë me kthjellime dhe vranësira të  pakta deri në mesatare në zonën Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me  shpejtësi  8m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,1 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          8/25°C 

Zonat e ulëta           12/27°C

Zonat bregdetare    13/26°C

E Premte dt 13 Prill 2018 

Kosova per ditën e Premte dt 13 Prill do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta .Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 10°C në mëngjes deri në deri në 23°C në mesditë.

E Shtunë 14 dt Prill 2018 

Dita e Shtunë 14 dt Prill  moti do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta të cilat do të shtohen gradualisht gjatë mesditës . Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  Veriperëndim (NW) me  shpejtësi  7 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,1 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të ndjeshme duke i’u afruar vlerës 30 gradë Celcius. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          10/27°C 

Zonat e ulëta           13/30°C

Zonat bregdetare    14/29°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

(Visited 32 times, 1 visits today)