KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 08 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 08 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit  do të  ndikohet nga afrimi i masave  ajrore relativisht të paqëndrueshme Veriperëndimore  të cilat do të kushtëzojnë mot të paqëndrueshëm .

E  Enjte 08 Nëntor 2018
E Enjte dt 08 Nëntor  moti do të jetë  mbetet me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në orët e para të ditës në Jugperëndim dhe  Juglindje.  Në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të pakësohen. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rënie në mesditë.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          7/16°C 
Zonat e  ulëta          12/21°C
Zonat  bregdetare   13/20°C
E Enjte 08 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Enjte 08 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 17°C deri në 19°C.
E  Premte 09 Nëntor 2018
Ditën e Premte moti  dt 09 Nëntor moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe prani të mjegullës përgjatë Ultësirës perëndimoreEra do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  jenë pa ndryshime të ndjeshme.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          7/16°C 
Zonat e  ulëta          10/21°C
Zonat  bregdetare   13/22°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com