KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 06 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 06 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Ballkani është përfshirë  nga  rryma ajri të ftotha me origjinë Verilindore të cilat do të kushtëzojnë rënie të konsiderueshme të temperaturave në vendin tonë dhe Kosovë.

E Enjte 06 Dhjetor 2018
E Enjte dt 06 Dhjetor 2018  moti do të jetë me kthjellime me prani të mjegullës në Verilindje dhe Juglindje . Temperaturat do të pësojnë rënie të menjëhershme. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 15  m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4 me  lartësi  vale 0,5 deri në 1,5 metër  në det  të hapur
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -7/4°C 
Zonat e  ulëta           0/14°C
Zonat  bregdetare    4/14°C
E Enjte 06 Dhjetor 2018

Kosova pë ditën e Enjte 06 Dhjetor 2018 moti do të jetë  me kthjellime, vranësira dhe mjegull .Temperaturat maksimale do të regjistrojnë vlera nga  1 deri ne 3 gradë Celcius.

E Premte 07 Dhjetor 2018
E Premte dt 07 Dhjetor 2018  moti do të mbetet i ftohtë  me kthjellime dhe prani të mjegullës në Verilindje dhe Juglindje . Era do të jetë me drejtim Veri (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -7/8°C 
Zonat e  ulëta           -2/14°C
Zonat  bregdetare    2/15°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred