KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 07 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 07 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  fusha barike me presion të lartë atmosferik e cila do të ifluencojë mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Enjte 07 Shkurt 2019

E Enjte dt 07 Shkurt 2019  moti do të jetë me kthjellime në zonën Perëndimore dhe vranësira me mjegull në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 8-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 4 ballë me  lartësi  vale 1,0 – 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/6°
Zonat e  ulëta          4/16°C
Zonat  bregdetare   7/16°C
E Enjte 07 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Enjte dt 07 Shkurt 2019 moti do të jetë me vranësira dhe prani të mjegullës. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 1° në mëngjes deri në  6°C gradë Celcius në mesditë.

E Premte 08 Shkurt 2019

E Premte dt 08 Shkurt 2019  moti do të jetë me kthjellime në zonën Perëndimore dhe vranësira mesaatre deri të dendura prani të mjegullës në verilidnje dhe juglindje. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 4 ballë me  lartësi  vale 0,5 – 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat pa ndryshime të konsiderueshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/6°
Zonat e  ulëta          4/15°C
Zonat  bregdetare   8/15°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred