KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 05 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Enjte 29 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 05 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga afrimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme  të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë  vranësira dhe rreshje të pakta shiu.

E Enjte 05 dt Prill 2018 

E Enjte 05 dt Prill do të dominojë mot vranësira mesatare deri të dendura të shoqëruara me rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me  shpejtësi  maksimale 8 deri në 15 m/sek në bregdetin JonValëzimi do të jetë forcës 3 me lartësi vale 0,25 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë me rënie të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          9/20°C 

Zonat e ulëta           12/21°C

Zonat bregdetare    12/20°C

E Enjte dt 05 Prill 2018 

Kosova per ditën e Enjte dt 05 Prill do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje të pakta. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 8°C në mëngjes deri në deri në 14°C në mesditë.

E Premte 06 dt Prill 2018 

E Premte 06 dt Prill moti do të mbetet me alternime vranësirash mesatare të shoqëruara me rreshje të pakta shiu përgjatë Verilindjes dhe Juglindjes në mesditë . Era do të jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me  shpejtësi  10-15 m/sek në bregdetin Jon Valëzimi do të jetë forcës 4 me lartësi vale 1,25 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë rënie.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          7/14°C 

Zonat e ulëta           10/20°C

Zonat bregdetare    10/19°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

(Visited 43 times, 1 visits today)