KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 04 Korrik 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 04 Korrik 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit po vazhdon të ndikohet nga i nxheti Saharian e cila po kushtëzon temperaturat shume të larta në territorin Shqipërisë dhe Kosovë.

E Enjte 04 Korrik  2019
E Enjte 04 Korrik 2019  moti do të mbetet i nxehtë ndërsa mesdita në zonat malore nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara në formën e stuhiveErdo të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NWmshpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të  mbeten të larta.
Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   18/37°

Zonat e  ulëta  20/40°C

Zonat  bregdetare 23/36°C

E Enjte 04 Korrik  2019

Kosova pëditën e Enjte dt 04 Korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime  vranësira kalimtare. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 16° në mëngjes deri në 33°C  gradë Celcius në mesditë.
E Premte 05 Korrik  2019
E Premte 05 Korrik 2019  moti do të mbetet me diell dhe temperatura të larta në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa mesdita sërisht në zonat malore do të ketë vranësira dhe e rreshje shiu të izoluara. Erdo të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SWmshpejtësi  10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.
Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   18/32°

Zonat e  ulëta  20/40°C

Zonat  bregdetare 23/37°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred