KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Enjte 01 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Enjte 01 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cilat do të ndikojnë mot pjesërisht të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë.

E Enjte 01 Nëntor 2018
Dita e Enjte dt 01 Nëntor moti do të jetë i vranët dhe rreshje të pakta shiu në Veriperëndim të vendit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  8 -10 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         13/23°C 
Zonat e  ulëta          15/27°C
Zonat  bregdetare   19/27°C
E Enjte 01 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Enjte 01 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 19°C deri në 25°C.
E Premte 02 Nëntor 2018
Dita e Premte dt 02 Nëntor moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe  vranët mesatare. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         13/24°C 
Zonat e  ulëta          15/29°C
Zonat  bregdetare   19/30°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com