KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 14 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

E Diel 14 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Në gadishullin Ballkanit po vazhdon aktivitetin qëndra me presion të lartë atmosferik (A)  të pozicionuar në europën Verilindore e cila po mban mot të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë.

E Diel 14 Tetor 2018

E Diel dt 14 Tetor  moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira  mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         6/21°C 
Zonat e  ulëta          8/28°C
Zonat  bregdetare   15/28°C

E Diel 14 Tetor 2018

Kosova per  ditën e Diel dt 14 Tetor moti do të jetë me diell  dhe  vranësira deri mesatare. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 21°C deri në 23°C.
E Hënë 15 Tetor 2018

Fillimi i javës dt 15 Tetor  moti do të vijojë i qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira  deri mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         7/21°C 
Zonat e  ulëta          10/28°C
Zonat  bregdetare   16/28°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com