KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Diel 14 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 14 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli  i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik  e cila vazhdon të ifluencoje në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot me rreshje shiu.

E Diel 14 Prill 2019

E Diel dt 14 Prill 2019 moti do të mbetet i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh dhe  vranësira të pasuara rreshje shiu me rrebeshe dhe stuhi të izoluaraErdo të jetë  me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore     5/15°
Zonat e  ulëta      8/20°C
Zonat  bregdetare 10/19°C
E Diel 14 Prill  2019
Kosova pë ditën e Diel dt 14 Prill 2019 moti do të jetë me alternime  vranësirash mesatare me rreshje shiu . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 6° në mëngjes deri në 16°C gradë Celcius në mesditë.E Hënë 15 Prill 2019

Fillimi i javës dt 15 Prill 2019 do të fillojë përmirësim gradual i kushteve atmosferike. Moti do të  jetë me alternime kthjellimesh dhe  vranësira të pasuara rreshje shiu të izoluara në orët e mesditësErdo të  jetë  me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore     6/16°
Zonat e  ulëta     10/21°C
Zonat  bregdetare 11/20°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred